ŁADUNKI NEUTRALNE

Ładunek neutralny to taki towar, który nie wymaga spełnienia dodatkowych warunków, a także nie ma wpływu na inne towary; nie wydziela zapachu, ma stałą wilgotność i temperaturę, nie zanieczyszcza w żaden sposób przestrzeni ładunkowej.

Przykładami ładunków neutralnych są: spakowany granulat, chemia budowlana, maszyny i urządzenia, większość towarów z branży motoryzacyjnej, stal, armatura, części plastikowe, metalowe itp.

Ten typ ładunków możemy bez przeszkód przewozić zbiorczo z ładunkami neutralnymi od innych zleceniodawców, dzięki czemu możemy zaproponować atrakcyjną cenę za przewóz nawet pojedynczej palety. Ładunki neutralne transportujemy na szczelnych i czystych przestrzeniach ładunkowych, a w przypadku większych ładunków korzystamy z naczep niskopodwoziowych lub platform. W tym przypadku możemy na życzenie klienta dodatkowo zabezpieczyć ładunek plandeką, która ochroni go przed opadami.

ŁADUNKI NIEBEZPIECZNE

Ładunki niebezpieczne są to ładunki sklasyfikowane w Umowie europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR), które ze względu na swoje właściwości fizyczne lub chemiczne mogą stanowić zagrożenie dla ludzi lub środowiska w razie wypadku lub niekontrolowanego uwolnienia. Przewóz towarów niebezpiecznych wymaga spełnienia określonych wymagań dotyczących pojazdów, udziału doradcy ADR oraz odpowiedniego przeszkolenia kierowcy.

Posiadamy odpowiednią wiedzę i wieloletnie doświadczenie w przewozie ładunków niebezpiecznych. Wiele przewożonych przez nas towarów ADR wymaga także zgłoszenia poprzez procedurę SENT oraz konieczność przewozu w kontrolowanej temperaturze. Najczęściej przewozimy materiały niebezpiecznie z klasy 2 (np. gaz spawalniczy), klasy 3 (np. roztwór żywicy), klasy 4 (np. sód), klasy 5 (np. nadtlenek wodoru), klasy 8 (np. kwas chlorowodorowy) i klasy 9 (np. celuloza).

ŁADUNKI CHŁODNICZE

Ładunki chłodnicze to ładunki wymagające przewozu w ujemnej temperaturze kontrolowanej. Najczęściej są to mrożone towary spożywcze. Specjalnie przystosowane do przewozu naczepy- chłodnie ochładzają towar zgodnie z zadeklarowaną temperaturą. Chłodnie wyposażone są w rejestratory z wydrukiem, które zapisują pomiary temperatur z zadaną częstotliwością i stanowią potwierdzenie, że ładunek został przewieziony zgodnie z wymaganiami. Przewozy ładunków chłodniczych są przez nas na bieżąco monitorowane, staramy się unikać zbędnych przestojów, dlatego w przypadku ładunków chłodniczych używamy pojazdów dedykowanych.

ŁADUNKI GRZEWCZE

Ładunki grzewcze to specjalne ładunki, które muszą być przewożone w kontrolowanej dodatniej temperaturze. Przeważnie są to produkty spożywcze, ale w sezonie zimowym wiele przewozów grzewczych obejmuje także towary z branży chemicznej czy budowlanej, które nie mogą przemarznąć lub są wrażliwe na wyższą temperaturę. Właściwe ustawienie temperatury podczas transportu jest kluczowe dla utrzymania jakości oraz integralności przewożonych towarów. Nasi spedytorzy dbają o to, aby przewóz został zrealizowany z należytą starannością i zgodnie z ustalonymi wymaganiami.

ŁADUNKI PONADGABARYTOWE

Ładunki ponadgabarytowe to towary o nietypowych kształtach i dużych rozmiarach, które ze względu na swoje wymiary wymagają specjalnego dostosowania środka transportowego. Zazwyczaj są to elementy przemysłowe, konstrukcyjne, maszyny, urządzenia, czy inne produkty, których rozmiary nie pozwalają na tradycyjne formy przewozu. Ładunki gabarytowe mogą być przewożone za pomocą specjalnych pojazdów, takich jak naczepy niskopodwoziowe czy platformy. Transport tego typu ładunków wymaga specjalnego zezwolenia, rzetelnego zaplanowania trasy, a niekiedy udziału pilota. Realizujemy przewozy ponadnormatywne kompleksowo, zajmujemy się wszystkimi procedurami i informujemy o wszelkich kosztach przed podjęciem ładunku.

ŁADUNKI SYPKIE

Ładunki sypkie to materiały kruche bądź ziarniste, czyli złożone z drobnych, niespojonych ze sobą i suchych cząstek. Mogą to być również materiały, które niezwykle łatwo rozpadają się na bardzo drobne cząstki. Ładunki tego typu mogą mieć formę sypką lub zwartą. Do grupy materiałów sypkich zalicza się między innymi piasek, żwir, cement, sól drogową, żużel, ziarna zbóż, cukier, mąka, barwniki, materiały wypełniające, granulat itp. W zależności od potrzeb, mamy możliwość przewozu materiałów sypkich wywrotkami, silosami lub naczepami z ruchomymi podłogami.

ŁADUNKI WARTOŚCIOWE

Ładunki wartościowe charakteryzują się wysoką wartością materialną. Do tej grupy towarów zaliczamy na przykład: perfumy, elektronikę, urządzenia, maszyny, sprzęt AGD i RTV itp. Aby zapewnić odpowiednie zabezpieczenie dla takich towarów, zalecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia cargo oraz skorzystanie z dedykowanego pojazdu. Jeśli chodzi o towary o niskiej wadze w stosunku do wielkości ładunku, sugerujemy skonsultowanie się z naszymi doświadczonymi spedytorami, aby ustalić, czy konieczne jest dodatkowe ubezpieczenie. Dzięki ich wsparciu mogą Państwo mieć pewność, że towary będą odpowiednio zabezpieczone i dostarczone na miejsce przeznaczenia w bezpieczny sposób.

ŁADUNKI WRAŻLIWE

Ładunki „wrażliwe” to ładunki wymagające zgłoszenia i monitorowania w teleinformatycznym systemie SENT (System Elektronicznego Nadzoru Transportu). Ładunkami wrażliwymi są na przykład paliwa silnikowe, oleje smarowe, rozcieńczalniki, alkohole skażone, oleje roślinne czy rozpuszczalniki. Środki transportu przewożące towary wrażliwe muszą być wyposażone w urządzenia przekazujące dane geolokalizacyjne. Jako jedna ze stron przewozu dokonujemy uzupełnienia zgłoszenia, dodając m.in. dane przewoźnika, numer rejestracyjny pojazdu, datę rozpoczęcia przewozu i planowaną datę jego zakończenia.